Team

Bij meemoo werken we met 42 vaste medewerkers. Daarnaast kunnen wij ook rekenen op gemotiveerde stagiairs, tijdelijke medewerkers en gedetacheerde leerkrachten. Elk team heeft zijn eigen focus, al werken we voor verschillende processen en projecten nauw samen. De persoonlijke expertise en taken van onze collega’s ontdek je hieronder.
Nico Verplancke

Nico Verplancke

Directeur meemoo |
nico.verplancke@meemoo.be

Directeur / Grote baas - (Digitale) Strategie - Organisatieverbeteraar - Probleemoplosser - Gezelligheidszoeker - Vanalles!

Brecht Declercq

Brecht Declercq

Manager Digitalisering & Acquisitie |
brecht.declercq@meemoo.be

Gepassioneerd door audiovisuele archieven - Overzicht digitalisering en digitale intake - Bestuurder bij FIAT/IFTA - Ultieme weetjesverzamelaar - Italofiel - Limburger, wereldburger

Debbie Esmans

Debbie Esmans

Manager Beleid, Partnerwerking en Dienstenaanbod |
debbie.esmans@meemoo.be

Stakeholder- & accountmanagement - Overeenkomsten & juridische ondersteuning - Professioneel (her)gebruik - Passie voor strategie & innovatie - Helderste lach van meemoo - Latte-fan

Marlies Criel

Marlies Criel

Manager Marcom & Interactie |
marlies.criel@meemoo.be

Marcom & branding - Organisatorische duizendpoot - Pers & events - Verbouwexpert - Groene vingers - Apero-fan

Matthias Priem

Matthias Priem

Manager Archivering |
matthias.priem@meemoo.be

Infrastructuur - Software - Metadata - Fietser - Vinger aan de innovatieve pols - Vinylliefhebber

Rony Vissers

Rony Vissers

Manager Expertise |
rony.vissers@meemoo.be

Expertisedeling - Samenwerking - Analoog en digitaal - Kunst en cultuur - Wereldburger - Brussel

Patricia Roggeman

Patricia Roggeman

Office Manager |
patricia.roggeman@meemoo.be

Administratie - Planning - Kantoormoeder - Koffie bestellen - Chips - Buffalo forever

Alina Saenko

Alina Saenko

Medewerker Expertise & Accountmanager musea |
alina.saenko@meemoo.be

Open data - Accountmanager - Persistente identificatie - Archivaris - wandelfanaat - kunstliefhebber

Astrid Vergauwe

Astrid Vergauwe

Medewerker Expertise & Accountmanager archieven en erfgoedbibliotheken |
astrid.vergauwe@meemoo.be

Digital Project Management - Digitale strategie - Kunst & cultuur - Wijndrinker - Luide communicator - Japanse reality

Céline Vermeire

Céline Vermeire

Projectleider Digitalisering & Accountmanager overheidsinstellingen en erfgoedcellen |
celine.vermeire@meemoo.be

Film digitalisering - Kunstwetenschapper & Museumconservator - Platen - Planten - Podcasts

Leen De Bruyn

Leen De Bruyn

Projectleider & Accountmanager Onderwijs |
leen.debruyn@meemoo.be

Verantwoordelijke Het Archief voor Onderwijs - Aanspreekpunt voor onderwijspartners - Onderzoeks-projecten - Muzikante - Fanatiek loper

Loes Nijsmans

Loes Nijsmans

Projectleider digitalisering & Accountmanager podiumkunsten en regionale omroepen |
loes.nijsmans@meemoo.be

Onderzoek fotodigitalisering - Accountmanager - Instroom van digitale collecties - Vegetariër - Fietsfanaat - Microsoftpaint-lover

Bart Debunne

Bart Debunne

Solution Architect |
bart.debunne@meemoo.be

Oplossingen - Bedenken en maken - App- en service-architectuur - Generalistisch archeoloog - All-round advies - Fietser én fietshersteller

Caroline Everaert

Caroline Everaert

Medewerker Operations |
caroline.everaert@meemoo.be

Data-analyse & rapportering - Problem solver - Beantwoorder van MAM-vragen - Katten - Koffie - Kaas

Herwig Bogaert

Herwig Bogaert

Senior Systems Engineer |
herwig.bogaert@meemoo.be

IT-infrastructuur generalist - Ontwerpt en beheert - Espresso - Karels Crypto - Blote voeten

Joes Roosens

Joes Roosens

Operations Engineer |
joes.roosens@meemoo.be

Project planning - Data ingest - Vaak in de cinema - Runt een platenlabel - Gediplomeerd tekenfilmmaker

Lennert Van de Velde

Lennert Van de Velde

Data Engineer |
lennert.vandevelde@meemoo.be

Named Entity Recognition - Metadata - Student MCT - Muziek - Reismagneten verzamelaar - Boekenlezer

Maarten De Schrijver

Maarten De Schrijver

Analist-ontwikkelaar |
maarten.deschrijver@meemoo.be

Analyseren & programmeren - Filosoof - Opensourcefanaat - Frisks & koffiekoeken - Fervent fietser - Wereldverbeteraar

Mattias Poppe

Mattias Poppe

Analist-ontwikkelaar |
mattias.poppe@meemoo.be

Analyseren & programmeren - meemoo-archiefsysteem - Muziek - Trage films - Kippen uit de tuin jagen

Miel Vander Sande

Miel Vander Sande

Data architect |
miel.vandersande@meemoo.be

Kennisrepresentatie - Linked open data - Metadata - Hobby's: master of none - Ex-verbouwer - Koffie, een vinylplaat en de krant.

Rudolf De Geijter

Rudolf De Geijter

Analist-ontwikkelaar |
rudolf.degeijter@meemoo.be

Analyseren & programmeren - meemoo-archiefsysteem - Sportieveling - Kattenliefhebber - Gezelschapsspellen

Milan Valadou

Milan Valadou

Data Engineer |
milan.valadou@meemoo.be

Instroom digitale collecties - Bijtijds (bas)gitarist - Voltijds muziekliefhebber - Contemporaine classicus - Aspirerende wereldverbeteraar - Moccamaster

Tina Cochet

Tina Cochet

Senior Systems Engineer |
tina.cochet@meemoo.be

IT-infrastructuur - Software deployment - Opensourcefanaat - Fietser - Geen blad voor de mond - Musicaddict

Ward Maes

Ward Maes

Systems Engineer |
ward.maes@meemoo.be

Analyseren & programmeren - Development - Sportieveling - Gezelschapsspellen - Theefanaat

Rutger Goeminne

Rutger Goeminne

Juridisch medewerker |
rutger.goeminne@meemoo.be

Jurist - Quizmaster - Passieve sportfanaat - Platenverzamelaar - Verslaafd aan Kombucha

Sarie Van Lancker

Sarie Van Lancker

Medewerker partnercommunicatie |
sarie.vanlancker@meemoo.be

Partnerevents - Partnerupdates - Gents Madrigaalkoor - King's Singers groupie - Museumgiftshop shopping queen - Fan van de Koreaanse keuken

Tine Philips

Tine Philips

Functioneel Analist |
tine.philips@meemoo.be

Business processen - CRM - Catalogus Pro - Spreadsheets - Thee en koekjes - Reislustig

Astrid Theerens

Astrid Theerens

Projectleider Digitalisering |
astrid.theerens@meemoo.be

Kranten digitalisering - (drank)historica - Hondenmens - Klein, maar dapper - Bitterballen!

Axelle Vanmaele

Axelle Vanmaele

Projectleider Digitalisering |
axelle.vanmaele@meemoo.be

Glasplaten digitalisering - Slaviste - Worstelend met een thesis - Bruggeling in Hent - Muziek- en filmliefhebber - Grote zus van vier

Koen Van Acoleyen

Koen Van Acoleyen

Medewerker Digitalisering |
koen.vanacoleyen@meemoo.be

Logistiek - Transportplanning - Barcodeprinterbestuurder - Reiziger - Overlevingstechnieken

Laura Ulens

Laura Ulens

Projectleider Digitalisering & Digitale instroom |
laura.ulens@meemoo.be

Instroom digitale collecties - Boekenfanaat - Filmliefhebber - Wereldreiziger - Digital Humanist

Liam Giraerts

Liam Giraerts

Medewerker Digitalisering |
liam.giraerts@meemoo.be

Kranten en glasplaten - Film- en muzieksnob - Zenmeester - Veellezer - Mario karter - Ochtendmens

Lobke Vanden Eynden

Lobke Vanden Eynden

Projectleider Digitalisering & Digitale instroom |
lobke.vandeneynden@meemoo.be

Analoog audiovisueel materiaal - Instroom digitale collecties - Zondag bakdag - Historica - Woordmopjes

Timothy Naessens

Timothy Naessens

Projectleider Digitalisering |
timothy.naessens@meemoo.be

Art in Flanders - Digitalisering museumcollecties - Beeld- en metadataverwerking - Tuinier - Fietser - Bergen

Yfa Everaerd

Yfa Everaerd

Projectleider Digitalisering & Digitale instroom |
yfa.everaerd@meemoo.be

Digitale instroom - Art in Flanders - kunst - theefanaat - naaister van eco-gadgets - golden retriever mom

Bart Magnus

Bart Magnus

Medewerker Expertise |
bart.magnus@meemoo.be

TRACKS - Wikimedia - Data cleaning - Nood aan sport en muziek - Erfgoed en auteursrecht - Podiumkunsten

Bert Lemmens

Bert Lemmens

Medewerker Expertise |
bert.lemmens@meemoo.be

Digitale strategie - Projecten - Advies - Koffie - Nog koffie - Soms een worst

Ellen Van Keer

Ellen Van Keer

Medewerker Expertise |
ellen.vankeer@meemoo.be

Metadataoperabiliteit - OpenGLAM - Digital humanities - "Universele fichenbak" - Marsyas <> Apollo - Fietstrekker en dansfan

Lise Ruts

Lise Ruts

Medewerker Expertise |
lise.ruts@meemoo.be

digitale collectiedata - kunstwetenschapper - oudscouts - museumwandelaar - muziekliefhebber

Lode Scheers

Lode Scheers

Medewerker Expertise & IT-medewerker |
lode.scheers@meemoo.be

IT-beheer - Problemsolver - Jack of all trades - Koffie koffie koffie - Voorliefde voor oude technologie

Nastasia Vanderperren

Nastasia Vanderperren

Medewerker Expertise |
nastasia.vanderperren@meemoo.be

TRACKS - IIIF - Wereldverbeteraar - Fietsfanaat - Moeder van lammetjes

Sam Donvil

Sam Donvil

Medewerker Expertise |
sam.donvil@meemoo.be

Expertisewerking - Publiek domein - Wikimedia - Tekenaar - Avontuurlijk reiziger

Tinneke De Clercq

Tinneke De Clercq

Projectleider Erfgoeddatabanken |
tinneke.declercq@meemoo.be

Digitale transformatie - Gebruiksvriendelijkheid - Japanse kitsch - Street art-spotter - De zee

Athina Van Vynckt

Athina Van Vynckt

Medewerker Onderwijs en Helpdesk |
athina.vanvynckt@meemoo.be

Het Archief voor Onderwijs - Manusje-van-alles - Studie Engels-Spaans - Karaoke - Maestro de kat - Heel lenig

Bart De Sitter

Bart De Sitter

Medewerker Art in Flanders |
bart.desitter@meemoo.be

Art in Flanders - Communicatie - Sociale media - Culinair talent - Vlaamsekunstkenner - Stijlicoon

Charlotte De Strooper

Charlotte De Strooper

Medewerker Interactie |
charlotte.destrooper@meemoo.be

Het Archief voor Onderwijs - Helpdeskmedewerker - Lerarendiploma - Eeuwige student - Duikster - Altijd hees

Chiara De Vos

Chiara De Vos

Medewerker Interactie |
chiara.devos@meemoo.be

Bis-baner - Het Archief voor Onderwijs - Taal-en letterkunde - boekenverslinder - architectuur liefhebber - moeilijke eter

Claire Denoyette

Claire Denoyette

Medewerker Marcom Onderwijs |
claire.denoyette@meemoo.be

Marketing & communicatie - Het Archief voor Onderwijs - Cijfermadam - Yogi - Dansfeestje? - Proper op haar eigen

Elisa Van Houte

Elisa Van Houte

Medewerker Marcom |
elisa.vanhoute@meemoo.be

Copy & content - Kunstwetenschapper - Mother of cats (& plants) - Vegetariër - Always spaghetti, no regretti

Ineke van Dam

Ineke van Dam

Projectleider Digitale Platformen |
ineke.vandam@meemoo.be

Content toegankelijk maken - UX & gebruiksvriendelijkheid - Danser - Houdt van koffiebars - Yogi - Voorkeur voor saaie boeken

Jelle Van Goethem

Jelle Van Goethem

Redacteur Onderwijs |
jelle.vangoethem@meemoo.be

Het Archief voor Onderwijs - Collectiebouwer - Ex-leerkracht - Weetjesvreter - Loper - Reislustig

Jessica Van Wynsberge

Jessica Van Wynsberge

Medewerker Interactie |
jessica.vanwynsberge@meemoo.be

AvO & Marcom - Fotograaf - Afrikaanse letterkunde - Martial Arts

Koen Mortier

Koen Mortier

Medewerker Marcom Interactie |
koen.mortier@meemoo.be

Copy, content & communicatie - Taalnerd - Koffiesnob - Lustige lezer - Pro-koriander - Eerder kattig, maar niks tegen honden

Lander Schoonbaert

Lander Schoonbaert

Medewerker Onderwijs |
lander.schoonbaert@meemoo.be

Het Archief voor Onderwijs - Eindredactie - Coördinatie BIS-baners - Anti-korianderliga - Boardgames - Spreekt in giphy's

Liselot Quisquater

Liselot Quisquater

Medewerker Marcom |
liselot.quisquater@meemoo.be

Marketing & communicatie - Rebranding - Sociale media - Copywriting - Croissants - Wandelingen

Liselotte	Nyberg

Liselotte Nyberg

Medewerker Onderwijs |
liselotte.nyberg@meemoo.be

Het Archief voor Onderwijs - Taalfanaat - Dansliefhebber - Koffiedrinker - Fan van bloemenprints - Altijd nieuwsgierig

Maaike Ongena

Maaike Ongena

Medewerker Interactie |
maaike.ongena@meemoo.be

Marketing & communicatie - Projectmedewerker Het Archief - Grafisch ontwerp - Occasionele buitenslaper - Concertganger - Podcast Relaas

Marie Bossuyt

Marie Bossuyt

Marcom medewerker |
marie.bossuyt@meemoo.be

Sociale media & copywriting - Historica - Breier - Kattenliefhebber - Podcastluisteraar - True Crime-fanaat

Mirthe Schoofs

Mirthe Schoofs

Medewerker Marcom |
mirthe.schoofs@meemoo.be

Sociale media & copywriting - Rebranding - Celliste - Koffiefanaat - Kamerplanten

Gedetacheerde leerkrachten

Audrey Verhille

Audrey Verhille

Gedetacheerd leerkracht |
audrey.verhille@meemoo.be

Het Archief voor Onderwijs - Workshops en gebruikersonderzoek - Lid van een boeken- en wijnclub - Liefde voor London & the UK - Geboren en getogen in 9000

Charlotte Matthys

Charlotte Matthys

Gedetacheerd leerkracht |
charlotte.matthys@meemoo.be

Workshops - Coördineren - Webinars - Liefde voor taal - Grafische kunst - Gember

Frederik De Ridder

Frederik De Ridder

Medewerker Onderwijs |
frederik.deridder@meemoo.be

Gedetacheerd leerkracht - Het Archief voor Onderwijs - Leerlingentoegang - Gebruikersonderzoek - Muziek, film, theater - Koffie- en cakeaddict

Stagiaires

Emile Defooz

Emile Defooz

Stagiair Marcom |
emile.defooz@meemoo.be

Communicatie, copywriting & sociale media - Gentenaar uit Limburg - Politiek en media - "Citytripper" - wo2-fanaat - Flightradar24

Hanne Van Daele

Hanne Van Daele

Stagiair Interactie |
hanne.vandaele@meemoo.be

BIS-baner - Onderwijs & Journalistiek - altijd honger - Hoge alt - Treinthousiasteling - Ketchup-lover

Lise Roose

Lise Roose

Stagiair Digitalisering |
lise.roose@meemoo.be

BIS-baner - Geschiedenis - filmliefhebber - Groepsleidster - I love Chiro - drinkt elke ochtend melk

Louwy Van Hauwe

Louwy Van Hauwe

Stagiair Interactie |
louwy.vanhauwe@meemoo.be

BIS-baner - Videoredacteur en -monteur - platenspeler - cocktailshaker - knutselbeest - choreograaf

Nele Tegenbos

Nele Tegenbos

Stagiair Interactie |
nele.tegenbos@meemoo.be

BIS-baner - Sociologie en filmstudies - Filmfanaat - Lezer - Kattenmens

Pieter-Jan Bostoen

Pieter-Jan Bostoen

Stagiair Digitalisering |
pieter-jan.bostoen@meemoo.be

BIS-Baner - Geschiedenis - sportfanaat

Sara Van Den Berghe

Sara Van Den Berghe

Stagiaire Interactie |
sara.vandenberghe@meemoo.be

Communicatie & Social - Overdreven ordelijk - Dierenliefhebber - Kardashian conaisseur - Kampioen dutjes doen

Simon Kremar

Simon Kremar

Stagiaire Interactie |
simon.kremar@meemoo.be

BIS-baner Interactie - Muzikant/ muziekproducer - Boekenliefhebber - Filmliefhebber - Barcelonaliefhebber - Sound Engineer